Plany treningowe na redukcję

„Najpierw masa, potem rzeźba” jest to stare przysłowie, domorosłych kulturystów. O dziwo jest w tym sporo prawdy, jak również w tym, że często w praktyce przekształca się powiedzenie to w „Najpierw masa, potem masa”. Jeśli jednak chcemy mieć silne mocne i dobrze wyrzeźbione ciało, warto stosować to pierwsze.

Trening redukcyjny polega na zredukowaniu za pomocą odpowiednich ćwiczeń oraz diety objętości zbudowanej masy mięśniowej. Objętości ponieważ wbrew pozorom, masa mięśniowa może wzrosnąć lub pozostać bez zmian. Trening redukcyjny (lub inaczej rekrutacyjny) w najogólniejszym zarysie opiera się na zmianie obciążeń treningowych. Kiedy trenowaliśmy na masę, zazwyczaj wykonywaliśmy kilka powtórzeń serii, przy maksymalnym obciążeniu. Trening redukcyjny polega na zmniejszeniu obciążenia, zwiększeniu liczby powtórzeń (a czasem i liczby serii). Mięsień podczas takiego treningu męczy się bardziej. Organizm sam z siebie zaczyna „zrzucać” zbędną masę mięśniową, jednocześnie pracuje nad maksymalnym dotlenieniem i ukrwieniem. Ułożenie odpowiedniego planu treningowego jest tutaj jednym z kluczowych elementów.

1 Comment

  1. Spalacze tłuszczu na pewno przydają się w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, ale najpierw należy zacząć od podstaw. Ułożyć zbilansowaną dietę, odpowiedni plan treningowy. Zarówno ważny jest trening siłowy (szczególnie istotne info dla kobiet, które często się go ‚boją), jak i odpowiedni rozkład cardio/treningu interwałowego.

    Z pomocą przyjdą nam specjaliści potreningu.pl/plany , którzy indywidualnie rozpatrują każdy przypadek.
    W dalszej kolejności przy udanej próbie odchudzania się i spadku zbędnego balastu, dopiero warto zainteresować się spalaczami tłuszcz, które wspomogą nam osiągnąć kolejny etap i zejść jeszcze niżej z % tkanki tłuszczowej, przyspieszą przemianę materii, dadzą potrzebny zastrzyk energii na treningu i wzmocnią naszą koncentrację,polecam ofertę http://www.sfd.pl/sklep/Spalacze_ze_stymulantami-k153.html i ich ogromny wybór termogeników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy